NOWOŚĆ 01.03.2021

Сzyszczenie, separacja i kalibracja materiałów nieorganicznych

Pierwotnie zaprojektowany do użytku w sektorze rolnym, Separator ISM od CWMCZ (Charkowska Wytwórnia Maszyn Do Czyszczenia Ziarnaznalazł szerokie zastosowanie we wszystkich sferach działalności gospodarczej, w których wymagane jest czyszczenie, oddzielanie lub kalibrowanie jednorodnego materiału sypkiego.

Specjalistom i projektantom zakładu wielokrotnie zlecano tworzenie łańcuchów produkcyjnych dla przemysłu: węglowego, chemicznego, medycznego, szklarskiego, drzewnego. Zakres zastosowania Separatora ISM rozszerzał się wielokrotnie w ciągu ostatnich 10 lat. Nasz rozwój nie tylko zastępuje przestarzałe, droższe i trudniejsze w utrzymaniu maszyny w dotychczasowych procesach technologicznych, ale także pozwala nam tworzyć całkowicie nowe.

Granulat gumowy. Czyszczenie

Inżynierowie CWMCZ otrzymali zadanie oczyszczenia niejednorodnego nieorganicznego materiału sypkiego, jakim był granulat gumowy z domieszką dużej (liście i gałęzie), średniej (kamienie) i drobnej (piasek i pył) ściółki. Oprócz niejednorodności materiału zadanie było utrudnione przez zwiększoną wilgotność materiału, która mogła sięgać 40%. Taka wilgotność doprowadziła do przywierania piasku z cząstkami granulatu, co znacznie obniżyło jakość czyszczenia.

W rezultacie uzyskano czystość materiału na poziomie 99,5%.
Kolejno proces czyszczenia wygląda następująco:
granulat separator
apo-50 separator
APO-10

1. Czyszczenie materiału za pomocą APO-10 z grubej ściółki. Siatka urządzenia zatrzymuje duże zanieczyszczenia. Produkt oczyszczony przez urządzenie trafia do Separatora IMS-5 COK (CSC) za pośrednictwem przenośnika ślimakowego.

separator apo
Liście i gałęzie na siatce APO-10
stone separator ism
ism5cok separator
Separator ISM-5 COK (CSC)

2. Separacja na IMS-5 COK (CSC) pozwala na wyodrębnienie frakcji zbliżonej wielkością do oczyszczanego granulatu, ale znacznie przewyższającej jej wagę. Zwykle jest to kamień. Po oddzieleniu od kamienia materiał trafia do rezystancyjnej suszarki na podczerwień.

3. W suszeniu rezystancyjnym podczerwienią wilgotność materiału osiąga wartości, które pozwalają na ostateczne oddzielenie materiału i uwolnienie granulek o małej zawartości ściółki – do 15%. Oczyszczanie wstępne w APO-10 i separacja frakcji ciężkiej w Separatorze ISM-5 (COK) CSC pozwala na zmniejszenie zużycia energii po osiągnięciu wymaganej wilgotności materiału. Wysuszony materiał jest ponownie podawany do Separatora ISM-5 (COK) CSC.

4. Separator ISM-5 (COK) CSC dokonuje końcowego oczyszczenia materiału suszonego w rezystancyjnym suszeniu podczerwienią, który łatwo dzieli się na granulat i drobną ściółkę (w tym przypadku: ziarenka piasku i połówki piasku, pył gumowy).

clear separator ISM

Walentin Karwat

technolog +48501050830